Galvanické zinkování

Provádíme zinkování ve slabě kyselém elektrolytu a alkalickém elektrolytu. Tyto elektrolyty jsou dnes nejžádanější technologií galvanického zinkování. Poskytují vysoce lesklý povrch s tenkou a tažnou vrstvou, případně rovnoměrný nános zinku a velmi dobré  vlastnosti. Firma GALVAN CZ s.r.o. provádí galvanické zinkování bez pasivace, s následnou transparentní pasivací Cr3+, případně s následnou žlutou Cr3+ pasivací. Pro všechny typy povrchových úprav nabízíme utěsnění.

Galvanické zinkování závěsové

Je prováděno na 2 automatických linkách řízených počítačem s veškerou evidencí, s možností zpětného dohledání parametrů procesů.

maximální rozměr dílu:

Linka Z1  –  galvanické okno 1800 mm x 300 mm x 1050 mm 

Linka Z3  –  galvanické okno 2000 mm x 500 mm x 950 mm 

Galvanické zinkování hromadné

Je prováděno na bubnové lince s maximální vsázkou 80kg.

maximální rozměry dílu:  do délky cca 150mm a hmotnost do cca 0,3 kg

Tloušťka povlaků

standardní tloušťka vyloučeného zinkového povlaku je 8-15 µm. Tloušťku upravujeme podle požadavkům zákazníka. Maximálně však doporučujeme 35 µm.

Vhodné materiály

Pro galvanické zinkování jsou vhodné výrobky ze železa, oceli a litiny. Kvalita vstupního materiálu zásadně ovlivní vzhled pokoveného dílu.

Pasivace zinkových povlaků

pro zvýšení korozní odolnosti se zinková vrstva pasivuje, příp. chromátuje.

Tenkovrstvá pasivace Cr3+: (modrá) 0,08-0,1 µm na zinkové vrstvě. Používá se na díly, které jsou méně korozně namáhané.

Silnovrstvé pasivace Cr3+: (mírně irizující vzhled) 0,2-0,3 µm na zinkové vrstvě. Vyšší korozní odolnost, srovnatelná se žlutým chromátem, má však výhodu že neobsahuje Cr6+. Nemá samohojivý efekt při narušení pasivace. Používá se jako náhrada za žlutý chromát.

Žlutá pasivace Cr3+: (žlutý, duhovitý vzhled) 0,2-0,5 µm na zinkové vrstvě. Vyšší korozní odolnost.

Organické a minerálně organické laky

Pro zvýšení korozní odolnosti je možné zařadit jako další krok tzv. organické nebo minerálně organické utěsnění lakem. Lak se nanáší ve vrstvě 2-4 µm. Použije-li se tento lak na tenkovrstvou či silnovrstvou pasivaci vytvoří po usušení transparentní organický film. Tento film zvyšuje nejen korozní ochranu, ale také odolnost proti oděru. U žlutě chromátovaných povlaků se lakem potlačí duha a získá se jednotný nažloutlý odstín.

Pro povrchové úpravy používáme chemikálie našich dodavatelů Schlötter, Atotech, Coventya a Kiesow.

Specifikace požadavků pro galvanické zinkování

Požadavky na povrchovou úpravu jsou stanoveny v příslušných normách. GALVAN CZ s.r.o. provádí povrchovou úpravu dle standardních norem pro strojírenský automobilový průmysl, případně dle specifikací zaslaných zákazníkem.

Cena

Cena za povrchovou úpravu je individuální a závisí na použitých technologiích, celkové ploše povrchově upravovaných dílů, hmotnosti dílů, počtu kusů i celkovém objemu zakázky.

Kontaktní osoba

Marek Branny +420 737 633 149 info@galvan.cz

Další kontakty a fakturační údaje